Jelenleg számos különféle trendi stílusú beltéri árnyékolási megoldás közül választhatunk. Olyan sok lehetőség áll rendelkezésre, hogy néha már teljesen összezavarodunk, és végül nem tudjuk eldönteni, melyik a számunkra legmegfelelőbb. Ezért gyakran fordulunk szomszédok, ismerősök vagy szakértők tanácsaihoz.
Mielőtt kiválasztanánk a redőnyöket, érdemes átgondolni a redőnyök pontos felmérését is, mert ez komoly problémákat okozhat, ha nem vagyunk jártasak ebben a témában. Miért van ez így? Nem mindenki tudja, hogyan kell megfelelően felmérni redőnyeit, és még ha tanulmányozta is az interneten, gyakran még így is hibázik – ami sajnos nagyon gyakori. Ezért ajánljuk a szakértők általi pontos felmérést, hiszen így megszabadulhat a mérés felelősségétől, és jelentős pénzt spórolhat meg, amelyet máskülönben a rosszul mért redőnyökre költene, nem beszélve az időről. Nálunk ezt a felmérést INGYEN biztosítjuk. Szerviztanácsadónk nem számol fel semmilyen díjat a redőnyök felméréséért, árajánlatot készít, és ön döntheti el, hogy megfelel-e az ajánlat vagy sem.
Foglaljon nálunk INGYENES felmérést!
Már felmérte a redőnyöket, de még mindig nem tud dönteni a megfelelő típus mellett? Ajánljuk a következő lépéseket:
1. Először gondolja át, hogy milyen célt szolgáljanak a redőnyei. Miért van szüksége redőnyökre az adott helyiségben? Esztétika, fény szabályozása, hangulat, energiafogyasztás csökkentése vagy valamilyen más igény miatt?
2. Melyik helyiségbe szeretne redőnyöket szerelni? Milyen jellegű az a helyiség, ahová a redőnyöket tervezi? Hálószoba, nappali, konyha, iroda vagy más típusú helyiség? Minden helyiség más típusú redőnyt igényelhet, attól függően, hogy mit vár el tőle: magánéletet, hangulatot, esztétikát stb.
3. Redőnytípusok – alapvetően vízszintes és függőleges redőnyök, nap- és éjjel rolók, pliszé redőnyök és egyéb típusok közül választhatunk. Mindegyik típusnak megvannak a maga előnyei és hátrányai, ezért fontos átgondolni, melyik az ideális választás a használhatóság, tartósság, ár és anyagtípus szempontjából.
4. A fény szabályozása a helyiségben – egyes redőnytípusok finoman szabályozzák a fényt, míg mások teljesen elsötétítik a szobát.
5. Szerelés és telepítés – mielőtt felszerelné a redőnyöket, fontos megvizsgálni, hogyan van beépítve az ablak a falba. Ezen információk alapján a szerviztanácsadó megállapítja a redőnyök elhelyezésének lehetőségeit, és kiválasztja a megfelelő típust az adott helyzethez.
6. Költségvetés – akár esztétikát, fényáteresztést vagy más tényezőt keres, minden redőnytípusnak megvannak a maga előnyei és az ára is. Ebben a kategóriában is számos lehetőség áll rendelkezésre olcsóbb és drágább változatok között.
Reméljük, ezek a tippek segítettek a döntés meghozatalában. Ha bármilyen kérdése lenne a redőnyök kiválasztásával kapcsolatban, ne habozzon kapcsolatba lépni velünk az űrlapon keresztül.